9 lutego 2017 0

Zimowa odzież do biegania

 

Regularna aktywność fizyczna to gwarant dobrego zdrowia a także odpowiedniego samopoczucia. O ile chętnie w okresie letnim i wiosną będziemy uprawiać sport o tyle w okresie jesiennym i zimowym trudno nam o dobrą motywację, by wziąć się za aktywność fizyczną. Najczęściej powodem tego będzie zła pogoda za oknem. Dlatego warto będzie wiedzieć jaką odzież do biegania wybrać, by nie zmarznąć, a czuć się komfortowo i wygodnie.

Początkowego biegacza łatwo będzie rozpoznać po tym jak jest ubrany, co ma na sobie, najczęściej będzie ubrany za ciepło i to w takich tkaninach, które do biegania zupełnie się nie nadają. Warto wiedzieć jak odpowiednio komponować strój, by to codzienne bieganie na świeżym powietrzu dawało nam tak samo dużo radości jak w dni słoneczne nawet jeśli pogoda nie będzie sprzyjająca.

 

ZEPTER ZEPTER

Odzież do biegania będzie się składać z poliestru. Czasami może to występować z domieszką spandexu, elastanu, lycry ale nie powinno tam być bawełny. Przygotowuje się je tak, by delikatnie przylegać do ciała, gdyż w za dużych ubraniach ciepło uciekać będzie dużo szybciej a to jak wiadomo będzie potęgować chłód. To co również jest charakterystyczne w tej odzieży to fakt jak ona wygląda. Nie ma tam ozdób, wystających kieszeni, które nie będą się dobrze prezentować a jednocześnie w trakcie biegania nie będą dawać nam odpowiedniego komfortu a to również problem. Gdzie najlepiej szukać takiej dobrej odzieży do biegania? koszulkaWydaje się, że najlepszą drogą będzie poszukiwanie jej w specjalistycznych sklepach sportowych, gdzie jak wiadomo jest najwięcej ciekawych propozycji i dodatkowo można oczekiwać, że jakościowo będzie to rzeczywiście świetna propozycja.

 cellinea działa?

W trakcie biegu będzie rosła temperatura ciała. Dlatego właśnie odpowiedni ubiór będzie bardzo ważny. Jak będzie można poznać, czy do biegu jesteśmy dobrze przygotowani? Bardzo prosto. Najlepszym rozwiązaniem będzie ubranie się w taki sposób, by po wyjściu na dwór po krótkim czasie odczuć chłód. Taki strój w trakcie biegania powinien być odpowiedni. Jeśli dobrze wybierzemy odzież to bieganie stanie się dla nas rzeczywiście przyjemnością i nie będzie trzeba się obawiać, że coś niekorzystnego się wydarzy również, gdy chodzi o zdrowie.

Oczywiście należy także strój do biegania odpowiednio dopasować do tego jakie konkretnie będziemy mieli warunki na dworze. nieco inaczej powinno to wyglądać, gdy będzie 0 stopni a nieco inaczej, gdy już temperatura spadnie na minut 10 stopni. zawsze trzeba pamiętać o zestawieniu, które jednocześnie będzie pozwalało na ochronę przed chłodem a jednocześnie nie będzie powodować, że nadmiernie się spocimy.

Cellactiv

Komentarze (0)

Zostaw komentarz