14 października 2019 0

ZIMOWA ODZIEŻ DO BIEGANIA

Regularna aktywność fizyczna to szansa na dobre zdrowie i świetne samopoczucie. O ile chętnie uprawiamy sport wiosną i latem to w okresie jesiennym i zimowym motywacji może nam brakować. Najczęściej brzydka pogoda nie będzie nas zachęcała do tego, by wziąć się za trening. Dlatego warto wiedzieć jaką można mieć odzież do biegania, by nie zamarznąć, ale czuć się wygodnie i komfortowo. Początkującego biegacza bardzo szybko będzie można poznać po stroju jaki na sobie ma. Najczęściej takie osoby ubrane są za grubo, za ciepło dodatkowo z tkanin, które zupełnie do biegania się nie nadają. Dlatego warto wiedzieć jaki strój można skomponować, by na codziennym joggingu czuć się bardzo dobrze i by dawał nam tyle radości co w słoneczne dni.

Odzież do biegania w głównej mierze będzie się składać z poliestru. Czasami może to być połączone ze spandexem, elastanem czy lycrą ale nie bawełną. Projektowane są one tak, by delikatnie przylegać do ciała, ponieważ w za dużych ubraniach ciepło dużo szybciej będzie uciekać, a to może potęgować wrażenie chłodu. To co również jest charakterystyczne w tego typu odzieży to również kwestia designu. Nie ma dekoracyjnych ozdób czy odstających kieszonek, które są wszywane do środka. Profesjonalna odzież do biegania ma istotne informacje na metce, które tą odzież charakteryzują. Jeśli mamy odzież z napisem jogging czy running to można liczyć na to, że udało się dokonać dobrego wyboru. Gdzie szukać dobrej odzieży? Przede wszystkim w specjalistycznych sklepach odzieży sportowej

Odzież od biegania

 krem na cellulit

W trakcie biegu rosnąć będzie temperatura ciała. Dlatego właśnie istotnym będzie odpowiedni ubiór. Jak poznać czy do treningu jesteśmy dobrze przygotowani? Nie będzie to trudne. Najlepszym rozwiązaniem będzie ubranie się w taki sposób, by po wyjściu na dwór i krótszym staniu w bezruchu będziemy odczuwać chłód. Za pomocą takiego testu szybko można się przekonać czy ubiór będzie odpowiedni. Dostosowanie odzieży nie powinno być trudne, ale taką kluczową sprawą będzie dojście do perfekcji, by zawsze wiedzieć co na kolejny trening zakładać.

Gdy temperatura na dworze jest 0 stopni należy zakładać obcisłą koszulkę z długim rękawem, na dół getry. Jeśli temperatura jest poniżej 5 stopni warto na getry założyć również dodatkową warstwę ubrań. Musimy pamiętać, że w czasie biegania najbardziej pracują nogi. Dlatego dobrze trzeba trzymać ciepło ciała. Gdy mróz będzie większy należy dołożyć cieplejszą górę i dół, by lepiej izolować ciało od tej niskiej temperatury.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz