21 lutego 2017 0

W jaką odzież powinien zaopatrzyć się biegacz?

Gdy zastanawiamy się nad tym, jakie dyscypliny sportowe cieszą się największą popularnością wśród amatorów, nie możemy nie docenić znaczenia, jakie ma bieganie. Trudno się temu dziwić, nie jest to bowiem sport skomplikowany. Nie oznacza to jednak, że nie wymaga pewnych nakładów, jeśli bowiem chcemy biegać w miarę regularnie, musimy mieć na uwadze to, że powinniśmy zaopatrzyć się w tym celu w odzież, która będzie nie tylko wygodna, ale również komfortowa. Odzież do biegania nie może być rozwiązaniem przypadkowym również dlatego, że wymaga się od niej odporności na czynniki takie, jak wiatr i woda, biegać powinniśmy bowiem bez przeszkód bez względu na to, czy panujące właśnie warunki atmosferyczne sprzyjają nam, czy też nie.

koszulka sportowaKażda osoba zainteresowana bieganiem musi więc zaopatrzyć się nie tylko w odpowiednie buty, ale również w spodenki i koszulkę i właśnie te elementy stroju możemy uznać za podstawowe. Oczywiście, możemy mówić również o odzieży dodatkowej, ta jednak jest dobierana przede wszystkim w zależności od tego, z jaką temperaturą mamy do czynienia w danym momencie. Co ważne, należy unikać zakładania na siebie zbyt wielu warstw odzieży. Być może rzeczywiście nie zmarzniemy dzięki temu, samo bieganie z pewnością nie będzie jednak zbyt przyjemne. Ważnymi elementami odzieży do biegania są też kurtka oraz specjalna bluza. Ta pierwsza powinna nas chronić nie tylko przed ewentualnym deszczem, ale i przed wiatrem, musi być więc lekka i schnąć relatywnie szybko. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby była wyposażona w dodatkowe otwory znajdujące się na plecach lub pod pachami, właśnie takie rozwiązanie pozwala bowiem na uzyskanie lepszego niż do tej pory przepływu powietrza.

Jeśli czekają nas chłodniejsze dni, nie zaszkodzi, gdy w szafie czeka na biegacza także bluza wyposażona w długi rękaw. Również ona chroni przed wiatrem, jeśli zaś jest właściwie dobrana, zapewnia również dużą swobodę ruchu, co także jest postrzegane jako jej atut. Niedawno w sprzedaży pojawiły się również specjalne skarpetki do biegania – lekkie, ciepłe i wykonane z oddychającego materiału. Ich zaletą są przede wszystkim ściągacze znajdujące się na łydce lub śródstopiu i sprawiające, że można przyczynić się do tego, że skarpetka będzie idealnie leżeć na naszej stopie nie zmieniając swojej pozycji nawet podczas szybkiego biegu. Biegając regularnie warto też pomyśleć o kupieniu legginsów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz