17 lutego 2017 0

Strój do biegania dla pań

Strój do biegania powinien być wygodny nie zależnie od temperatury i pogody. Jak taki strój skompletować? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Skompletowanie takiego stroju nie jest trudne, ale wymaga odrobiny planowania oraz wcześniejszego przygotowania, by mieć pewność, że ochroni nas przed przemoknięciem, odprowadzi wodę bezpośrednio od ciała, nie będzie uciskał i obcierał, a dodatkowo będzie dobrze wyglądał. Składa się na taki strój kilka rzeczy.

Bielizna

Zacząć zawsze trzeba od bielizny, by czuć się dobrze. Ten element garderoby musi być dobrze dopasowany, zwłaszcza biustonosz, który w czasie biegania ma najważniejszą pracę do wykonania. Konieczna jest bielizna termoaktywna, by uniknąć odparzeń spowodowanych zmęczeniem połączonym z potem.

Koszulka funkcyjna

Przygodę z bieganiem można zacząć od bawełnianej koszulki i nie będzie to tragedia, ale zamiana jej na koszulkę biegową to prawdziwa rewolucja, od której już koszulka funkcyjnanigdy nie będziemy chciały odejść. Bawełniane podkoszulki są nasiąkliwe i szybko zamieniają się w mokre szmaty, które potem ocierają ciało biegacza. Bardzo łatwo się też w nich przeziębić. W koszulce funkcyjnej pot jest trzymany z daleka od skóry i w podobny sposób działają skarpety do biegania, które są dobrym uzupełnieniem koszulek. Kupujemy dwie pary takich skarpetek i nigdy nie martwimy się o otarcia stóp. Komfort jest nieporównywalny.

Bieganie w zimie

W zimie i ogólnie w czasie, kiedy na dworze nie jest specjalnie ciepło, także jak najbardziej można biegać. Na koszulkę trzeba będzie po prostu założyć odpowiednią bluzę. Bluzy do biegania zapewniają znakomitą izolację termiczną poprzez tkaniny, z jakich są wykonane. Na przykład DryActive Plus jest w stanie bardzo skutecznie odprowadzać nadmiar wilgoci na zewnątrz bez wpuszczania do środka zimna. Taka bluza daje znakomite zabezpieczenie przed przegrzaniem się i na pewno nie będzie też parowania wody bezpośrednio ze skóry, co prowadzi do wyziębienia.

Dla osoby biegającej we wszystkie miesiące w roku bez wątpienia bardzo ważna jest nieprzemakalna kurtka przeciwwiatrowa. Jeśli taka kurtka będzie dodatkowo chroniła nasze ciepło, będzie to coś, co pozwoli nam skompletować zestaw biegowy na cały rok niezależny od aury.

Jeśli jest coś, bez czego można się spokojnie obejść, na pewne są to różne dodatki estetyczne, ale opaski wielofunkcyjne, czapki czy rękawiczki na pewno nie należą do tego grona. To samo trzeba powiedzieć o kominach, które chronią szyję przed zimnymi podmuchami wiatru i przed zacinaniem śniegu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz