16 października 2019 0

Sekrety odzieży do narciarstwa biegowego

Współcześnie ludzie stawiają coraz bardziej na aktywność fizyczną, a to przekłada się także na większą sprzedaż produktów marek, które wykonują specjalną odzież sportową. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że do każdej aktywności nawet takiej pozornie podobnej będzie potrzebny inny strój. Do biegania wybiera się inne ubrania niż to ma miejsce w przypadku odzieży do biegowego narciarstwa. Teoretycznie jak wiadomo intensywność będzie podobna, jednak z kilku względów jednak trzeba będzie wybrać inne ubrania.

Odzież do narciarstwa biegowego – sztuka ubierania się na cebulkę

Oczywiście podstawowa sprawa to fakt, że narciarstwo biegowe uprawia się w okresie zimowym. Mamy sprzęt, który jest przygotowany pod kątem tego sportu latem, jednak wiadomo, że to zimą będzie się przyjmować wyjątkową intensywność. W związku z tym odzież do narciarstwa biegowego musi być dostosowana do potrzeb biegaczy, którzy realizują się przede wszystkim pod kątem sportu w okresie zimowym, gdy tylko pojawiać się będzie śnieg. Jest to różnica, ponieważ trening będzie wykonywany w zupełnie innych warunkach atmosferycznych.

Z tego powodu odzież do narciarstwa biegowego jest projektowana w taki sposób, by stworzyć u każdego biegacza na ciele specjalne indywidualne warstwy, a kurtka narciarska​jednocześnie silniej będzie można chronić przed organizm przed warunkami jakie będą padać na zewnątrz. Musimy pamiętać o tym, że bardzo ważna będzie termoizolacja ubrań, ponieważ dzięki temu będzie można odprowadzać wilgoć ze spoconego ciała bez utraty ciepła czy też doprowadzania do organizmu tego mroźnego powietrza. Dodatkowo niezależnie od tego jaka jest ilość warstw istotne będzie stosowanie odzieży, która będzie bez szwów. Szczególnie gdy chodzi o taką odzież, która będzie najbliżej skóry. To gwarantuje brak otarć czy oparzeń, które wynikać mogą z tego, że na skórze będzie niewygodna odzież, która będzie w trakcie ruchu nas w jakieś mierze urażać i spowoduje dyskomfort. Kolejna rola odzieży do biegowego narciarstwa to chronienie nie tylko całego organizmu, ale również wszelkich jego fragmentów, o które nie będą się martwić biegacze. Przede wszystkim ważne będą dłonie, które mają trzymać kijki. Konieczne będą dobrze przygotowane rękawice. Powinny być odpowiednio zgrabne, by zapewniały również dobry uchwyt kijków, a jednocześnie mieć komfort i ochronę przed odmrożeniami. Podobnie będzie wyglądać to z czapkami, często biegacze kupują kominiarki, ponieważ dzięki temu będzie można chronić uszy i dodatkowo także nos. Można sobie między innymi poradzić z tym, że nie będzie dostawać się zimne powietrze do płuc.

Do narciarstwa biegowego przygotowuje się ubrania, które mają chronić skórę przed warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie stworzyć może komfort w trakcie tego typu treningu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz