7 lutego 2017 0

Moda sportowa i wytrwanie w postanowieniach treningowych

Wśród noworocznych postanowień zazwyczaj pojawia się coś odnośnie dbania o swoją kondycję. Nie ma jednak co czekać lub szukać cudownych dat rozpoczęcia treningu. Trzeba sięga to brać już teraz. Nowy rok wcale nie jest nam potrzebny do rozpoczęcia wysiłków w celu poprawy sylwetki. Korzystamy z niego głównie po to, by się zmotywować, bo efemeryczne obietnice ładniejszej sylwetki to zwykle zbyt mało namacalna rzecz, by wytrwać w postanowieniu ćwiczeń. Warto poszukać przyjemności w treningach. Jak ją jednak odnaleźć?

Zacząć ćwiczyć i wytrwać

Warto jest sobie stawiać tutaj konkretne cele do osiągnięcia. Nie mogą to być cele za duże, bo w miesiąc nikt nie został kulturystą. Trzeba zacząć od regularnych treningów, na przykład 3x20 minut w tygodniu i stosować ćwiczenia mało męczące, by się tym nie zniechęcić. Dobrze mieć motywujące nas towarzystwo, ale nie termoaktywna odzieżkoniecznie osoby, które trenują od dawna i są aktywności fizycznej oddane. Każdy musi tutaj znaleźć swoją własną drogę. Porównywanie się z osobami trenującymi dłużej jest bardzo demotywujące, ponieważ widzimy osobę, która najtrudniejsze pierwsze kroki ma już za sobą, a my musimy jeszcze się przez te wszystkie nieprzyjemne etapy przedzierać. Jeśli trenujemy z kimś na naszym poziomie, bezpośrednie odniesienia też nie mają sensu, bo każdy ma inne predyspozycje. Musimy przygotować się na to, że na pewno do celu dotrzemy, ale będzie to pewnie droga dość długa i wymagająca od nas wytrwałości.

Dobra odzież sportowa pomaga

Warto jest zainwestować w odzież sportową i to nie tylko dlatego, że będzie nam szkoda wydanych pieniędzy Iz tego powodu będziemy się starali wykorzystać kupione rzeczy. Dobra odzież sportowa to przede wszystkim wygoda i bezpieczeństwo ćwiczeń, a to czynniki bardzo ważne dla naszej motywacji. Korzystając z odpowiednio dobranych rzeczy zmniejszymy ryzyko drobnych kontuzji, nie będziemy mieli drobnych otarć, a na nogach nie pojawia się pęcherze. Dobre odprowadzanie wilgoci poprawia nasz komfort termiczny, a odpowiednie sterowanie temperaturą ochroni nas przed przeziębieniem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz