21 października 2019 0

Jednoczęściowe stroje kąpielowe

Dbanie o swoje dobre samopoczucie powinno być jednym z naszych ważniejszych priorytetów, ale w czasie lata, kiedy mamy masę słońca oraz ciepłej wody, naprawdę nietrudno będzie o nie zadbać. Potrzebny nam będzie tylko dobry strój kąpielowy, a i tutaj na pewno nie będzie kłopotu. Producenci proponują nam obecnie tyle ciekawych możliwości, że każda kobieta na pewno będzie chciała sobie zrobić cały zapas strojów kąpielowych. Co ciekawe, wreszcie odmienił się trend w modzie, który istniał praktycznie od początku istnienia strojów kąpielowych. Chodzi oczywiście o ciągłe zmniejszanie strojów kąpielowych do rozmiarów praktycznie nieistniejących. Na początku faktycznie było co eliminować. Strój plażowy wyglądał niczym ubiór astronauty. Po kolei odpadały z niego różne dodatki, aż został tylko bufiasty strój jednoczęściowy, który był ograniczany przez lepsze dopasowanie do ciała i eliminowanie nadmiaru materiału. Teraz takie stroje się strój kąpielowypowiększają. Po drodze pojawiły się jeszcze dwuczęściowe stroje kąpielowe, w tym słynne bikini, które u szczytu popularności ograniczone były tylko do niewielkich paseczków..

W pewnym momencie projektanci mody i za nimi panie na plażach zgodnie stwierdzili, że na plaży trzeba się ubrać, a nie tylko udawać, że jest się osobą ubraną. Powoli zaczynała umierać moda na kostiumy dwuczęściowe, w przypadku których w najbardziej drastycznych przypadkach pole manewru ograniczało się do zmiany koloru cieniutkiego paseczka. Wtedy jeszcze stroje jednoczęściowe były fanaberią, ale dzisiaj zajmują już należne im miejsce. Takie stroje inspirują się modą bardzo różnych epok i chociaż cały czas dominują najbardziej klasyczne stroje jednoczęściowe, nawet one posiadają jakąś stylizację.

Bardzo popularne są stylizacje odnoszące się do mody amerykańskiej z lat sześćdziesiątych minionego stulecia. Często wybiera się też bardzo eleganckie propozycje nawiązujące do lat dwudziestych. Zrywamy ostatecznie z nastawieniem na odsłanianie jak największej części naszego ciała i poprzez strój kąpielowy ponownie staramy się wyrażać siebie. Możemy pokazać się jako osoba rodem z południowej Francji, gdzie pewien żandarm gonił nudystów, chociaż oczywiście my ubierzemy się w strój kabaretowy. Bardzo modne są też stroje odnoszące się do sportów wodnych, chociaż oczywiście nie trzeba od razu wchodzić w nich na deskę. Istnieją też specjalne wersje strojów odnoszące się do eleganckich sznytów, charakteryzujące się raczej ciemniejszymi kolorami. Można też oczywiście pójść w drugą stronę i zaszaleć prezentując się jako płótno dla dadaistycznego artysty.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz