15 października 2019 0

Jaką odzież sportową wybrać?

 

Stosowanie profesjonalnej odzieży sportowej to nie tylko komfort i dobry styl, ale także ograniczenie ryzyka wystąpienia wielu niepotrzebnych kontuzji. W chwili obecnej najwięcej uwagi przykuwa do siebie odzież termoaktywna. Na czym polega fakt jej wyjątkowości? Przede wszystkim na tym, że jest ona w stanie skutecznie odprowadzać wodę z powierzchni naszej skóry i tym samym powiększa nasz komfort cieplny. Możliwe jest to dzięki specjalnej strukturze materiału, który natychmiast przekazuje wilgoć na zewnątrz i tam jest wchłaniana, a skóra w ten sposób pozostaje sucha. Dodatkowym atutem odzieży termoaktywnej jest obecność jonów srebra posiadających właściwości bakteriobójcze. W najlepszych ubraniach są również włókna z polipropylenu, który na właściwości bakteriostatyczne. Razem te dwie rzeczy powodują, że na skórze nie rozwijają się ani bakterie, ani grzyby, co zmniejsza ryzyko wystąpienia nieprzyjemnego zapachu związanego z potem.

Odzież sportowa dostępna jest w bardzo wielu różnych rodzajach. Pojawiła się dywersyfikacja odpowiadająca na potrzeby osób uprawiających różne dyscypliny t-shirt damskisportowe. Jest to ważne, ponieważ zdecydowanie inaczej będą wyglądać buty przeznaczone dla osób uprawiających jogging od tych, które są przeznaczone do gry w tenisa. Z dobrze dopasowanymi ubraniami znacznie łatwiej jest wykonywać różne ćwiczenia i dodatkowo można poprawić swoje osiągi. Co więcej, odpowiednio dobrane ubrania ochronią nas przed deszczem, a ćwiczenia w przemoczonych ubraniach to żadna przyjemność.

Istotne znaczenie ma także dobieranie stroju do pory roku. Niektóre rzeczy przeznaczone są do użytku latem, inne dna zimę, a jeszcze inne są odpowiednie na jesień czy na wiosnę. Chodzi tutaj przede wszystkim o odporność na wiatr i o właściwe odprowadzanie potu w bardzo różnych warunkach. Dla optymalnego efektu możemy się wyposażyć w bieliznę termoaktywną, na nią założyć syntetyczne bluzy i do tego jeszcze kurtkę zapewniającą ochronę przed deszczem i wiatrem bez ograniczania naszych ruchów. Ubrania termoaktywne mogą być naturalnie także bardzo lekkie i zapewniać efektywne odprowadzanie ciepła.

Panie powinny zwracać szczególną uwagę na biustonosze, ponieważ w czasie treningu ich biust nie powinien ulegać deformacjom, co niestety powoduje bardzo nieprzyjemne efekty wywołujące dyskomfort. Panie z większym biustem powinny stawiać na staniki, które oferują docisk osobno dla każdej piersi, dzięki czemu biust jest bardziej stabilny i nie rusza się za bardzo w czasie wykonywania szybkich ruchów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz