19 października 2019 0

Jak odzież sportowa wkracza na salony?

Gdy oglądamy turniej tenisowy, już od jakiegoś czasu możemy podziwiać nie tylko umiejętności, jakimi charakteryzują się poszczególni zawodnicy. Bardzo często daje nam to także okazję do przyjrzenia się najnowszym trendom z zakresu mody sportowej, ta bowiem coraz częściej opuszcza korty i pozwala się podziwiać także w codziennym życiu. Wspomnienie o tenisie nie jest przy tym przypadkowe, to właśnie on już od dawna kreuje bowiem szereg trendów, które staja się popularne także poza kortami. Zarówno entuzjaści tenisa, jak i osoby, które interesują się nim jedynie okazjonalnie, z pewnością kojarzą go z koszulkami polo. dresy damskieNajbardziej znane marki nie ustają w wysiłkach, aby to właśnie oferowane przez nie koszulki zaznaczały swoją obecność na największych turniejach.

Okazuje się przy tym, że wcale nie mówimy w tym kontekście o prostym zadaniem, najlepsi sportowcy zwykle podpisują bowiem kontrakty, które wiążą ich z jedną marką na przynajmniej kilka lat. Wspomniane już koszulki polo to pokłosie tradycji, jaka przez Wiele lat obowiązywała na tenisowych kortach Wimbledonu. To właśnie tam można było podziwiać nie tylko krótki rękaw, ale również ładny kołnierzyk i jasne, stonowane kolory. Taki strój o ludnym, sportowym stylu, znajdował wielu naśladowców i dziś można go obserwować także z dala od kortów.

Chyba jeszcze bardziej oczywistym przykładem mogą być tenisówki w ich klasycznym wydaniu. Oczywiście, dziś obuwie to jest produkowane przede wszystkim po to, aby można było sprzedać jak najwięcej jego egzemplarzy, nie ma więc mowy o jego sportowym charakterze. A przecież najlepsi tenisiści mieli na nogach właśnie takie obuwie, gdy notowali swoje największe sukcesy, gwarantowało im ono bowiem maksymalną przyczepność do kortu i właśnie na tej cesze koncentrowali się przede wszystkim jego producenci.

Dziś sportowców chwali się nie tylko za to, że w dyscyplinach, którymi się zajmują, notują spektakularne sukcesy. Ich naśladowcy zwracają uwagę na niemal każdy aspekt ich życia. Marki odzieżowe są już mistrzami w tym zakresie, szybko przechwytują więc wschodzące gwiazdy i proponują im stworzenie indywidualnej kolekcji. Świat mody coraz trudniej dziś zaskoczyć, nie dziwi więc to, że dynamiczne inspiracje wydają się mieć w nim szczególnie duże znaczenie. Ubiór sportowy jest tu wzmiankowany nie bez przesady, zawsze bazował przecież bowiem na unikatowym połączeniu klasy i luzu. Obecnie uprawiając sport amatorski możemy zresztą wydać pieniądze nie tylko na ubiór, ale i na wszystkie akcesoria, które są wykorzystywane przez naszych idoli.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz